O projekcie słów kilka...

Projekt muzyczny "Contemporary Electronic Soundscapes" (w skrócie "CES") realizowany jest przez członków polskiego Forum twórców i słuchaczy klasycznej muzyki elektronicznej "Studio Nagrań". Nie jest on przedsięwzięciem komercyjnym, a jedynie wyrazem wspólnej pasji. Powstał w 2006 roku i, z małą przerwą, istnieje do dziś.

Klasyczna muzyka elektroniczna, jak też tzw. nowa elektronika, to bardzo szeroki obszar różnych stylów. Ideą projektu jest porównanie jak z określonym, wspólnym tematem zmierzą się muzycy mający rozmaite źródła inspiracji, inną wrażliwość, wyobraźnię i instrumentarium. Rokrocznie ukazuje się 1 lub 2 albumy. Każda kolejna edycja projektu dotyczy innej tematyki.

Wszystkie zrealizowane nagrania dostępne są bezpłatnie na warunkach licencji Creative Commons (CC BY-NC-ND 4.0). Można ich posłuchać online na stronach albumów lub na stronach poszczególnych artystów (strumień mp3 średniej jakości). Można je także pobrać w postaci wysokiej jakości plików mp3 lub pełnych obrazów CD-DA, włącznie z kompletem okładek, dostępnych na stronie pobierania lub na stronach albumów.

Po wysłuchaniu poszczególnych albumów zapraszamy do ich komentowania oraz do udziału w ankietach mających na celu wybór najlepszych utworów z każdego albumu. Zachęcamy także do udziału w nieustającej ankiecie "Top Wszechczasów", gdzie wybieramy absolutnie najlepsze prace spośród wszystkich zrealizowanych wydań.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad uczestnictwa artystów w projekcie oraz zasad dystrybucji kolejnych albumów zostały przedstawione na stronie zasad.

Co jest grane...

Bieżący projekt

Brak obrazka

» Zgłoś swój utwór

Ankieta "Top Wszechczasów"

Ankieta ma charakter stały, możesz głosować w dowolnej chwili, możesz usunąć swój głos
i zagłosować ponownie. Ankieta nigdy się kończy.

Wybierz maksymalnie dziesięć najlepszych twoim zdaniem utworów
spośród wszystkich opublikowanych albumów:

Contemporary Electronic Soundscapes - Top 10